Obi-Wan Kenobi Filmi Çekilecek Mi?

0 125

Star Wars serisinde Obi-Wan Kenobi karakterini canlandıran Ewan McGregor, Rogue One ve Han Solo gibi spin-off projeler arasında Obi-Wan Kenobi filminin de eklenmesini istedi.

George Lucas’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Star Wars’un öncül hikayelerinin beyaz perdeye taşındığı Yildiz Savaslari: Bölüm I – Gizli Tehlike, Yıldız Savaşları 2: Klonların Saldırısı ve Yıldız Savaşları 3: Sith’in İntikamı’nda Obi-Wan Kenobi karakterini canlandran Ewan McGregor, karaktere has film yapılma isteğini yeniden dile getirdi.

Ewan McGregor Obi-Wan Kenobi Filmi İstiyor

1977 yılında başlayan Star Wars serisinin öncesine odaklanan prequel üçleme izleyicileri her ne kadar hayal kırıklığına uğratsa da başarılı görülebilecek detaylardan biri de Obi-Wan Kenobi’nin gençliğini canlandıran Ewan McGregor oldu. Disnney, bu sene vizyona girmek için hazırlanan Rogue One ve 2017’de sinema salonlarına uğrayacak olan Han Solo gibi spin-off projeler üzerinde çalışmaya devam ederken, solo Obi-Wan Kenobi filmi için de hayranlar tarafından yoğun baskı yiyor. Sinema tutkunlarının bu yoğun isteği düzeyi şaşırtıcı düzeyde fan yapımı Kenobi fragmanına kadar gitti. Aşağıdan Last in the Desert adlı filmden kolajlanan fan yapımı fragmana göz atabilirsiniz.

Kenobi’nin Anlatılacak Hikayeleri Var!

Hayranların isteklerini de arkasına alan Ewan McGregor, her röportajında 1977’de başlayan orijinal üçleme ile prequel üçleme arasında kalan zamanda Obi-Wan Kenobi’nin anlatılacak hikayelerinin olduğunu dile getirmişti. En son yapılan röportajda McGregor:

Benim oynadığım son film Sith’in İntikamı ile 1977 yapımı ilk film arasında Kenobi’yle ilgili anlatılacak hikâyelerin olduğunu her daim düşünüyordum. Böyle bir şeyi çekmek çok keyifli olur, üstelik artık daha yaşlıyım, yani role de epey uygunum şu anda. 45 yaşındayım, ilk filmde Alec Guinness kaç yaşındaydı, 60 mı? İki tane yapabiliriz. Star Wars markası altında farklı türlerde filmler izleyeceğiz gibi. Umarım bunlardan biri Obi-Wan Kenobi filmi olur. Hatta belirttiğim gibi iki tane! The Obi-Wan Kenobi Story Part 1 ve Part 2, neden olmasın!” dedi.

Ewan McGregor - Klonların Saldırısı

Karakterin hayranları ve McGregor’un Obi-Wan Kenobi filmi isteği gerçeğe dönüşecek mi, bunu zaman gösterecek. 16 Aralık’ta vizyona girecek olan Rogue One: A Star Wars Story (Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi) ilk spin-off proje olacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın