Sinemanın Birbirinden Farklı Film Karakterleri

0 7.585

Benjamin Button

Benjamin Button

Francis Scott Key Fitzgerald’ın kısa öyküsünden yola çıkılarak beyaz perdeye adapte edilen filmin ana karakteri Benjamin Button izleyicilerin üzerinde farklı etkiler bıraktığı tartışılmaz bir gerçek. Söz konusu karakterin yaşlı bir adam şeklinde dünyaya gelmesi, babası tarafından reddedilmesi  ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Benjamin Button karakterini Brad Pitt canlandırırken filmde Cate Blanchett, Tilda Swinton gibi isimler yer alıyor.

Joker

Joker

Rob Kane ve Bill Finger’ın yaratmış olduğu çizgi roman kahramanı Joker elbette sinema dünyasının en farklı karakterlerinden. Ona ikonik de diyebiliriz aslında… Batman’in baş düşmanı Joker fazlasıyla deli, biraz serseri yeşil saçları ve dağılmış makyajıyla gotik bir imaj çizerken girdiği ortamın havasını bir anda değiştirebiliyor. Heath Ledger’ın hayat verdiği Joker hafızlarımıza kazınsa da en son Jared Leto ile hayat buldu.

Wednesday Addams

Christina Ricci’nin hayat verdiği Wednesday Adams karakteri Dünya’nın en tuhaf ailesine sahip olmasıyla birlikte; neredeyse hiç bir şeyden zevk almaması, prenseslikten uzak tavırlarıyla tabiri caizse tam soğuk nevale. Wednesday, Addams Ailesi’nin en ürkütücü üyesi aslında. İnsanları korkutup çığlık çığlığa kaçırma potansiyeline de sahip.

Willy Wonka

willy wonka sinema karakteri

Çikolata fabrikalarına ilgi duymamızı sağlayan Willy Wonka değişik tavırları ve daima gülen yüzüyle filmin başlarında çocukları kendine hayran bırakıyor. Ta ki fabrikanın derinliklerine inmeye başlayana dek. Çikolata yapımı hakkında kafa karıştıran gerçeklerle yüzleşmemizi sağlayan Wonka, efsanevi bilim kurgu karakteri Doktor’a olan benzerliğiyle de listede kendine yer buluyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın