Sinemanın Birbirinden Farklı Film Karakterleri

0 7.585

Kumiko

kumiko karakteri

Rinko Kikuchi’nin canlandırdığı karakter Fargo’yu referans alarak çekilen Kumiko Hazine Avcısı (Kumiko, the Treasure Hunter) filminde karşımıza çıktı. Fargo’yu izledikten sonra kayıp olan bir fidye parasının peşine düşen karakter işini kaybetmenin verdiği anti-sosyallikle kendini anlaşılması mümkün olmayan bir döngünün içinde bulunuyor.

Jack Torrance

jack torrance

1980 yapımı The Shining (Cinnet) filminde karşımıza çıkan Jack Torrance karakteri Jack Nicholson tarafından canlandırıldı. Karakter için iyi bir eş, yazar, alkolik gibi farklı sıfatlar mümkün. Ancak bu iyimser sıfatlar onun bir otelde işe başlamasıyla değişiyor. Doğaüstü olayların ardında getirdiği saldırganlık ie deliliğin sınırlarını zorluyor.

Edward Scissorhands

edward-scissorhands

1001 yüz olarak tanıdığımız Johnny Depp’in fantasik karakterlerinden biri Edward Scissorhands… Tim Burton’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Makas Eller filminde karşımıza çıkan karakter, makası andıran ellerinin gölgesinde sinema tutkunlarını alışılmışın dışında bir evrene çekiyor. Karakter izleyicilere var olan gerçekliğini sorgulatmasa da, gerçekliğe yeni bir karakter eklememizi sağlıyor.

Dorothy Valles

dorothy vallens karakteri

1986 yapımı Blue Velvet filminde izleyici karşısına çıkan Dorothy Valles karakteri gizemi çözülemeyen bir şarkıcı gibi görünmesinin yanında; belalı bir sapığa, suçlu  bir sevgili ve karanlık bir kişiliğe sahip. Peşine iki adamı takan güzelliği izleyiciyi de film boyunca etkisi altına alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın