Sinemanın Zekasıyla Kan Donduran Seri Katilleri

0 6.649

Anormal psikolojileri ve üstün zekalarıyla cinayetler işleyen seri katiller geçmişten günümüze yüzlerce filme konu oldular. Onları normal insanlardan farklı kılan cinayet işlemeleri değil, üstün zekalarıyla kusursuz cinayetler işlemeleri! Sizler için beyazperdenin en zeki seri katillerini bir araya getirdik.

Hikayelerini duyduğumuzda, okuduğumuzda ağzımızı açık bırakacak olaylar yaşayan seri katillerin hayatları sinema dünyasında yüzlerce filme konu oldu. Seçtikleri kurbanları sıklıkla aynı kurguda öldüren ve genellikle öldürme sebebi seksüel içerikli nedenlere dayanan katiller anormal davranışlarıyla insanların korkulu rüyası oldu. Pek çok roman, film ve diziye ilham kaynağı olan seri katiller normal insanlara nazaran daha zeki olmalarıyla dikkat çekiyor.

Dr. Hannibal Lecter

Dr. Hannibal Lecter

Kuzuların Sessizliği (Silence of the Lambs) filmiyle beyazperdede boy gösteren Hannibal Lecter, her şeyin üstünden gelen zekası, korkutucu bakışları ve kibarlığı o alıştığımız seri katil profilinin dışında bambaşka bir karakter olduğunu kanıtlamıştır. Thomas Harris‘in kaleme aldığı Red Dragon kitabında yer alan kurgusal karakter zeki bir pskiyatrist ve canibalism tutkunudur. Hannibal karakterini canlandıran Anthony Hopkins filmde sadece 24 dakika görünmesine rağmen 1991 yılında En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülünü kazanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın