Uzak Durulması Gereken Sakıncalı Filmler

0 12.049

Sinema dünyası günlük hayatın hemen her köşesinden kendine pay çıkarıp izleyicilerle farklı hikayeler sunuyor. Tahmin edileceği gibi her hikaye istenildiği gibi güzel bitmiyor. Sinemada aşırılıklarıyla yasaklanan bir çok film yer alıyor. Sizler için izleyiciler üzerinde kötü etki bırakan uzak durulması gereken 7 filmi bir araya getirdik.

Geçmişten günümüze pek çok film sansüre uğramış ve izleyiciyle buluşma sansı elde edememiş. Bazı filmler sadece ülkelerce yasaklanmış bazıları ise dünyada yasaklanmış filmler olarak izleyici karşısına çıkamamıştı. Yakın tarihten örnek verecek olursak 2014 yılında ülkemiz sinema salonlarında gösterimi yasaklanan Lars von Trier filmi Nyphomaniac ve 2015 senesinin çok konuşulan Gaspar Noé filmi Love aşırı cinsellik sahneleri nedeniyle vizyona girememişti.

Sinema tutkunları üzerinde olumsuz etkiler bırakabilecek psikolojik filmler geçmişte de bu tarz sansürler uygulanarak izleyiciyle buluşturulmamıştı. Bu tarz filmler aşırı şiddet, yamyamlık ve pornografi gibi rahatsız edebilecek sahneleri yansıtmakta. Sizler için daha çok midesi sağlam olanların izlemesi tavsiye olan 7 filmi bir araya getirdik.

Barda – 2007

Barda - 2007

Ankara’da gerçek bir hikayeden esinlenerek beyazperdeye aktarılan filmde, bir grup arkadaş barda eğlenmektedir. Tam bu sırada bara akollü ve uyuşturucu madde alamış psikopat bir grup gelir. Niyetleri olay çıkarmak olan Selim ve arkadaşları, barmenle atışmaya başlar ve bardan çıkmak üzere olan gençler bir anda kendilerini kavganın içinde bulur. Bu saatten sonra yaşanan işkence, şiddet sahneleri hafızalarda yer edindi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın