Yeni Vizyon Tarihli Alien: Covenant Posteri

0 80

Usta sinemacı Ridley Scott’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Michael Fassbender’ın başrolde olduğu Alien: Covenant ülkemizdeki ismiyle Yaratık: Covenant’ın ilk posteri paylaşıldı.

Eleştirmenler ve sinema tutkunları tarafından övgüler toplayan Marslı (The Martian) filmine imza atan Ridley Scott‘ın yeni bilim-kurgu projesi Alien: Covenant hakkında yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Prometheus tarzında devam edecek olan Alien: Paradise Lost isminin ardından Alien: Covenant’ı seçen ve vizyon tarihi olarak 4 Ağustos 2017‘yi işaret eden filmin ilk posteri yayınlandı. Bu posterde filmin vizyon tarihinde değişikliğe gidildiğini de belgeledi.

Prometheus - Michael Fasssbender / 2012

Alien: Covenant Filminin Konusu

2012’de vizyona giren Prometheus’un devami niteliğinde olan Alien: Covenant ülkemizde Yaratık: Covenant ismiyle vizyona girecek. Film, 1979 yılında beyazperdenin en çok konuşulanlarından olan Alien serisiyle bağlantılı olarak ilerleyecek. Galaksinin ücra köşesinde bulunan bir gezegene Covenant adlı gemi ile yola koyulan ekip, dokunulmamış bakir bir bölge olarak düşündükleri yerin aslında karanlık ve tehlikeli bir dünya olduğunun farkına varır. Bu gezegenin tek sakini ise lanetli Prometheus seferinden canlı olarak kurtulmuş “yapay” David.

Alien: Covenant Filminin Oyuncuları

2017 yılında vizyona girecek olan Assassin’s Creed filminde de göreceğimiz Michael Fassbender‘ın Noomi Rapace ile başrolü paylaştıkları filmde; Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollett, Amy Seimetz, Callie Hernandez gibi isimler de yer alıyor. Jack Paglen ve Michael Green ikilisinin kaleme aldığı senaryoda Ridley Scott yönetmen koltuğunda oturuyor.

Alien: Covenant Poster
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın