Christopher Nolan Filmi Dunkirk’ten İlk Türkçe Fragman

0 1.481

1940’lı seneleri beyaz perdeye taşıyan Dunkirk, Fransa’nın Dunkirk bölgesinde yer alan ve bölgeden tahliyeleri gerçekleştirilen müttefik İngiliz askeri birliklerinin hikayesini perdeye taşıyor. Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Dunkirk’ten Türkçe altyazılı fragman.

Christopher Nolan son senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği 2014 filmi Yıldızlararası (Interstellar) ile En İyi Görsel Efekt dalında Oscar kazanmıştı. İki yıllık aranın ardından bu yıl çalışmalarına başladığı II. Dünya Savaşı temalı filmi Dunkirk’ten heyecan yaratan detaylar ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda ilk set görüntüleri paylaşılan Dunkirk‘ten ilk fragman izleyicilerin beğenisine sunuldu.

II. Dünya Savaşı Konulu Film: Dunkirk

Şöyle geçmişe bir baktığımızda adından söz ettirmiş büyük yönetmenleri savaş filmleri çekmiş olarak görüyoruz. Stanley Kubrick’in çektiği Full Metal Jacket, Francis Ford’un kamera arkasına geçtiği Apocalypse Now, Steven Spielberg’ün efsanelerinden Saving Private Ryan ve şimdi de aralarına Dunkirk ile Christopher Nolan katılıyor. Usta ismin senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu film sinema tutkunlarını 2. Dünya Savaşı dönemlerine götürüyor. Film savaş sırasında Winston Churchill başkanlığındaki İngiltere’nin stratejik başarısını, Dunkirk Tahliyesi‘ni konu alıyor. İsmini Fransa’nın Dunkirk bölgesinden alan film, İngiliz ordusunun 2. Dünya Savaşı sırasında Dünkirk’ü boşatlmak için yürüttüğü askeri operasyonu anlatacak. Alman askerleri tarafından köşeye sıkıştırılan Müttefik Devletler askerlerinin kurtarılması için 1940 senesinde düzenlenen operasyon, savaşın en önemli olayları arasında yer alıyor.

Dunkirk Filminde Hangi Oyuncular Yer Alıyor?

65mm geniş açıda, 35mm, 70mm ve IMAX seçenekleriyle Fransa, Hollanda, İngiltere ve Los Angeles’ta çekimleri devam eden Dunkirk‘te önemli isimler yer alıyor. Oscar Ödülü Yıldızlararası’nın görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema’nın kamera arkasında yer alacağı filmin müzikleri ise Nolan’ın sıkı dostu Hans Zimmer tarafından yapılacak. Dunkirk filminin kadrosunda ise Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Mark Rylance, Fionn Whitehead, Jack Lowden, Aneurin Barnard ve Harry Style gibi isimler yer alacak.

Dunkirk filmi, 21 Temmuz 2017 tarihinde vizyona girecek.

Dunkirk 2017

Dunkirk 2017

Dunkirk 2017

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın