Dağ 2 Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

0 234

Alper Çağlar’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği Dağ 2 filmi hakkında bilmeniz gereken 7 detay yayınlanan videoda.

7 kişilik bordo bereli timinin gizli bir operasyonla sınır ötesine gönderilmesini beyaz perdeye taşıyan Dağ 2 filmi hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Bir askeri birlik tarafından sıradan bir iletişim anteni tamiri için gönderilen dört askerin pusuya düşmesi, kısa dönem Oğuz ve uzun dönem Bekir’in hayatta kalma mücadelesi ve anımsadıkları geçmişiyle başlayan seri ikinci filmle tam gaz sinema macerasına devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk fragmanını izlediğimiz Dağ 2 filminin yayınlanan yeni videosu bilinmeyenlere odaklanıyor.

Dağ 2 Filmi

Dağ 2 Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Yayınlanan yeni videoda; Dağ 2 filminin izleyiciler sayesinde çekildiği, senaryonun yazıldığı dönemlerde olası yatırımcıların IŞİD terör örgütünün kimsenin bilmediğine dikkat çekmesi, filmde Türk Sinema tarihinin karargah dışında gerçek taarruz tüfeği kullanılan ilk tek filmi olması, yönetmenin filmi riske atarak Amerikan ve Rus malı tüfekleri kullanmak istememesi gibi detaylara değiniyor.

Dağ 2 Filmi

Dağ 2 Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Alper Çağlar‘ın yazıp yönettiği görüntü yönetmenliğini Mehmet Başaran’ın üstlendiği Dağ 2 filmi, 4 Kasım‘da vizyona girecek. Filmde Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli‘nin başrolü üstlendiği filmde Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Emir Benderlioğlu gibi isimleri de izleyeceğiz.

Dağ 2 Filmi

Dağ 2 Filminin Konusu

İlk filmin dört yıl sonrasında vizyona girecek olan Dağ 2 filmi;
askerlik mesleğinin doğasını ve savaşın merhametsizliğini sinemaya
taşırken, Oğuz ve Bekir’in Bordo Bereli olmak için eğitimlerini ve dahil
oldukları “Fırtına Getiren” timinde bulunan askerlerin efkarlı
öykülerini anlatacak. Film aynı zamanda IŞİD tarafından infaz edilecek
olan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmak için Irak’a gizli görevle giren
Fırtına Getiren timinin operasyonuna odaklanacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın