It Filminin Çekimleri Başaladı Setten İlk Görsel Geldi

0 88

Yüze yakın romanı beyaz perdeye adapte edilen Stephen King’in kült kitabı It’nin yeni uyarlamasından haberler var. Filmin çekimlerinin başladığı Instagram paylaşımıyla duyuruldu.

2015 senesinin başlarında ilk adımın atıldığı yeniden çevrim It projesi için olumlu gelişmeler yaşanırken proje bir anda karanlık bir döneme girmişti. Beasts of No Nation filminin yönetmeni Cary Fukunaga ile anlaşılmış ancak aralarında yaşanan bütçe sorunları nedeniyle yönetmen projeden ayrılmış yerine Andy Muschietti getirilmişti. Projenin başına geçen Muschietti, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabı üzerinden paylaştığı set görseliyle It filminin çekimlerinin başladığını müjdeledi

Day one

Andy Muschietti (@andy_muschietti) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (27 Haz 2016, 12:04 PDT)

It Filminin Çekimleri Başladı

Yönetmen Andrés Muschietti tarafıdan paylaşılan ilk Instagram görseliyle birlikte çekimleri başlayan It filmi, r-rated kategoride izleyiciyle buluşacak. Hem yetişkinlerin hem de çocukların gözünden izleme fırsatı bulacağımız filmin yapımcılığını Roy Lee üstleniyor. Chase Palmer ve David Kajganich ikilisinin kaleme aldığı filmde, acımasız palyaço Pennywise’i Bill Skarsgard canlandırıyor. Kadroda ayrıca Javier Botet, Owen Teague, Jaeden Liebher, Nicholas Hamilton, Sophia Lillis, Wyatt Oleff gibi isimler yer alıyor.

It Filmi 2017 Yılında Vizyona Girecek

Stephen King tarafından yazılan romanı okumayan ve çekilen mini diziyi izlemeyenler için hikaye şöyle:

Hikaye, Derry’de yaşamını sürdüren Bill Denbrough’un kardeşi George’un yağmurlu havada kayık sürmesiyle başlıyor. Kanalizasyon mazgalına düşen kayıktan düşen George orada palyaço kılığına girmiş biri tarafından öldürülür. O 1700’lü yıllardan beri burada yaşayan insanları öldüren ve her 27 yılda bir uyanan bir yaratıktır. Bu yaratık insanların korktuğu şeylerin kılığına girer ve onları öldürür. Gerçek şekli insan beyninin algılayacağı şekilde bir örümcektir ama turuncu ışıklardan oluşan ve ölüm ışıkları denilen insan beyninin alamayacağı bir şekli daha vardır. Bu yaratık her uyandığında felaketler doğurur, çocukları ve gençleri öldürür, homoseksüel cinayetler ve yangın gibi afetlere yol açar.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın