Matt Damon’lı Çin Seddi Filminden Yeni Fragman

0 66

Yönetmen koltuğunda çekmiş olduğu uzak doğu temalı filmlerle izleyicilerin beğenisini kazanan Yimou Zhang’ın oturduğu Matt Damon’lı Çin Seddi filminden yeni fragman geldi.

Sinema dünyasına Savaşın Çiçekleri (The Flowers of War), Kahraman (Hero), Parlayan Hançerler (House of Flying Daggers) gibi uzak doğu dövüş sanatlarının daha çok ön planda tutulduğu filmler kazandıran Yimou Zhang, dünyanın en önemli yapılarından biri olan Çin Seddi‘nde geçen epik bir savaşın hikayesini beyaz perdeye taşıyor. Legendary Pictures ve Universal Pictures‘ın işbirliğiyle çekilen ülkemiz sinema salonlarında Çin Seddi ismiyle gösterime girecek olan The Great Wall‘un New York Comic Con’da yeni bir fragmanı ortaya çıktı.

The Great Wall / Çin Seddi

Çin Seddi Filminin New York Comic Con Fragmanı

Can Dostum (Good Will Hunting) isimli filmle En İyi Senaryo dalında ödül kazanan ayrıca kült karakter Jason Bourne’u canlandıran Matt Damon başta olmak filmde önemli oyuncular yer alıyor. Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Pedro Pascal, Williem Dafoe, Jing Tian ve Andy Lau gibi oyuncular yer alırken filmin yazar kadrosu oldukça geniş. World War Z (Dünya Savaşı Z) senaristi Max Brooks‘un fikrinden yola çıkılarak Doug Miro, Carlo Bernard, Ed Zwick, Marshall Herskovitz ve Tony Gilroy tarafından yazılan filmin görüntü yönetmenliğini Stuart Dryburgh üstlenirken müzikler ise Ramin Djawadi imzası taşıyor.

The Great Wall / Çin Seddi

Çin Seddi Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Çin’de çekilip tüm dünyaya açılan en büyük yapımlardan biri olma özelliğini taşıyan The Great Wall, milyonlarca insanın ziyaret ettiği ve hikayesini merak ettiği Çin Seddi‘nin yapım aşamasında ortaya çıkan ilginç olayları beyaz perdeye taşmayı amaçlıyor. Filmin Türkiye vizyon tarihi ise 24 Şubat 2017 olarak belirtildi.

The Great Wall / Çin Seddi
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın