Pokemon Çılgınlığı Büyüyor! Film İçin Anlaşma Bekleniyor

0 67

Pokemon Go’nun piyasaya sürülmesiyle bir anda eski günlerdeki popülerliğini yakalayan Pokemonlar bu kez beyaz perdeyi istila etmeye hazırlanıyor. Ortaya atılan haberlere göre Legendary Pictures, Pokemon filmi çekmek için kolları sıvadı.

Henüz ülkemizde resmi olarak kullanıma sunulmasa da farklı yollardan akıllı telefonlara yüklenen Pokemon Go oyunu çok hızlı bir şekilde hayatımıza girdi. Süpermarkette, iş yerlerinde, kafede, spor salonunda, parklarda oynayanlara farklı gözlerle bakmamızı sağlayan Pokemon Go çılgınlığı Nintendo‘nun borsa değerini yüzde 25 arttırdı. Hal böyle olunca Hollywood’un fikir avcıları da bu alana el attı ve Pokemon filmi çekmek için çalışmalara başladı. Deadline‘da çıkan habere göre; Batman serisi (Christopher Nolan’ın çektiği seri), Warcraft, Ninja Assassin, Godzilla gibi filmlere sahip olan Legendary Pictures film için çalışmalara başladı.

Pokemon Go

Popülerliğini Yakalayan Pokemon Film Oluyor

Henüz kesin açıklamalar yapılmasa da, Nintendo ve Legendary Pictures’ın anlaşma için görüşme aşamasında olduğu biliniyor. Legendary yetkilileri ve Pokemon ABD temsilcilikleri ortaya çıkan Pokemon filmi ile ilgili görüş bildirmekten kaçınıyorlar. Ancak anlaşma olumlu sonuçlanırsa, geçmişten günümüze gerçekleştirilen en büyük video oyun anlaşması olarak tarihe geçecek. Legendary Entertainment, Pokemon Go’nun sinema uyarlaması için haklarını alabilirse yakın rakibi Warcraft’ın yapımcısı Atlas Entertainment’a ciddi fark atmış olacak.

Pokemon uyarlamasının senaryosunu yazmak için düşünülen isim Doğaüstü (Chronicle) senaristlerinden Max Landis ile görüşülüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın