Yapay Zekanın Hazırladığı Morgan Fragmanını İzlemiş miydiniz?

0 1.101

Konusuyla dikkatleri üzerine çeken Ridley Scott’ın oğlu Luke Scott’ın ilk yönetmenlik denemesi Morgan, sinema tarihinde bir ilki gerçekleştirerek yapay zeka tarafıdan hazırlanan fragmanını yayınladı.

Sonbahar döneminde vizyona girecek filmler arasında yer alan Morgan‘ın yeni içerikleri gelmeye devam ediyor. Son olarak Danışman (The Counselor), Exodus: Tanrılar ve Krallar (Exodus: Gods and Kings) ve Marslı (Martian) filmlerinin yönetmenliğini üstlenen ve gelecek yılın beklenen filmi Alien: Covenant’ın çekimlerini tamamlayan Ridley Scott yapay zeka işine el atıyor. Ridley Scott filmde yapımcı kimliğiyle yer alırken oğlu Luke Scott ise yönetmen koltuğunda oturarak ilk uzun metraj film deneyimini de yaşamış oluyor. Vizyona girmesine kısa bi süre kalan film modern Frankenstein hikayesini tarzında ilerliyor.

Yapay Zeka Tarafından Hazırlanan İlk Film Fragmanı

Morgan filminden daha önce yayınlanan fragmanlar merakımızı arttırmış vizyon tarihini iple çekmemize neden olmuştu. Filmin yeni yayınlanan fragmanı ise oldukça dikkat çekici ve ana temaya oldukça uygun olmuş… Morgan’ın yeni fragmanı sinema tarihinde bir ilki gerçekleştirerek yapay zeka tarafından tasarlanmış. Bir danışman eşliğinde IBM’in Watson uygululaması tarafından yüzlerce korku ve gerilim türündeki filmlerin fragmanlarından yaptıkları analizler sonucu ortayan fragman olukça etkileyici olmuş.

Morgan Filmi 25 Kasım 2016 Tarihinde Vizyona Girecek!

Yapay zeka temalı film olan Morgan, haliyle bu konuyu ele alan ilk sinema filmi değil. Geçtiğimiz yıldan hatırlayacağımız gibi Alex Garland’in yazıp yönettiği kadrosunda Alicia Vikander, Domhnall Gleeson ve Oscar Isaac gibi isimlerin bulunduğu Ex Machina yapay zeka temasını işlemiş ve büyük ilgi görmüştü. Benzer konu üzerinden ilerleyecek olan Morgan, yaratıcılarından birine saldırıda bulunduktan sonra yok edilip edilmemesi sorgulanan bir humandroidin gerilim dolu hikayesine odaklanacak.

morgan filmi

Morgan Filminin Oyuncu Kadrosu

Senaryosu Seth W. Owen kaleminden çıkan Morgan filminin oyuncu kadrosu da konusu kadar dikkat çekici. 2015’in en iyi korku filmlerinden olan The Witch ile çıkış yapan Anya Taylor-Joy, Game of Thrones’tan tanıdığımız Rose Leslie, son dönemin en çok aranan isimlerinden Kate Mara, Toby Jones, Paul Giamatti, Brian Cox, Jennifer Jason Leigh kadroda yer alan isimler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın