Çekimleri Izdırap Olan 10 Film!

0 2.532

Sinema izleyicisiyle buluşan ve hafızalarının bir köşesinde yer edinen bu filmler, aslında zorlu bir çekim sürecinin ardından sinema salonlarında gösterime giriyor. İzleyicilerin beğenilerini kazanan ve çekimleri sırasında büyük sorunlar yaşayan 10 filmi listeledik…

Ödüle doymayan klasiklerden, düşük bütçeli mütevazı yapımlara ve çağdaş bilim-kurgu filmlerine kadar, listemizdeki bütün filmlerin ortak bir özellği var: Bu yapımların hepsinde büyük prodüksiyon problemleriyle karşılaşıldı. Ortaya çıkan bu sorunlar, ekipteki herkesin azmini ve sabrını sınayabilecek türden.

Bu filmlerin birçoğu, sinemaseverler tarafından müthiş bir yapım olmalarıyla hatırlanırken; derine inildiğinde, önemsiz gibi görünen ancak bütün çalışma ekibine ızdırap veren bir çok sorun gün yüzüne çıkıyor.

Sizler için hafızlarda yer edinen 10 filmin çekim sürecinde yaşadığı sorunları bir araya getirdik.

The Hobbit Üçlemesi

The Hobbit Üçlemesi

İşlerin kötüye gidişini başlatan etken; Warner Bros şirketinin, yönetmen Peter Jackson’ı ön yapım aşamasından çekim sürecine kadarki bölümde acele ettirmesiydi. Projenin iki filmlik seriden bir üçlemeye dönüşmesi fikriyle birlikte yapım ekibinin üzerine, önceden haber verilmeksizin çok büyük bir iş yükü daha binmiş oldu.

Çekim sürecinin ortasında, orklar için canlı karakterlerin yerine bilgisayar efektlerinin kullanılması fikri yüzünden birçok büyük sahne yeniden çekilmek zorunda kaldı. Stüdyo tarafından senaryoya dahil edilmesi istenen Kili, Tauriel ve Legolas arasındaki aşk üçgeni, yönetmen Jackson’ı kafasındaki planlardan farklı bir noktaya getirdi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın