Çekimleri Izdırap Olan 10 Film!

0

Chappie

Chappie

Problemler için suçlanacak bir kişi var: Filmde başrollerden birini oynayan Güney Afrikalı rapçi “Ninja”.  Söylentiye göre yönetmen Neil Blomkamp, ekipteki hiç kimsenin bir daha Ninja ile aynı odada kalmak istemediğini belirtti.  Hatta ekipteki birçok kişi, Ninja’nın rahatsız edici varlığından ve garip hareketlerinden bahsedip; Hugh Jackman‘la olan bir sahnedeki rolü çıkarılınca, hareketlerinin iyice çekilmez düzeye geldiğini ve Hugh Jackman’ın da nefretini açık açık belli ettiğini belirtti.

Ayrıca setteki kadınları da rahatsız ettiği belirtilen Ninja, sette gergin bir atmosefer oluşmasına neden oldu.

Yönetmen Blomkamp için, beklenen etkiyi yapamayan bir başka film niteliğindeki Chappie‘nin; 49 milyon $’lık bütçesiyle tam anlamıyla başarısızlık olarak nitelendirilemese de, bir hayal kırıklığı olduğu muhakkak.

The Bourne Identity

The Bourne Identity

Yönetmen Doug Liman ve senaryoda sayısız önemli nokta bulunması ve yönetmen Liman’ın stili hakkındaki endişelerini ifade eden Universal şirketi, prodüksiyonun en başından itibaren anlaşmazlığa düşerek fikir çatışmasına başladılar. Başrol oyuncusu Matt Damon ile yönetmen Liman, özellikle üçüncü bölüm yüzünden sette kavga ettiler. Universal şirketi bu bölümün tamamen yeniden yazılmasını istedi ve senarist Tony Gilroy yeni sahneleri tekrar yazıp, günlük olarak gönderdi.

Liman, stüdyo onayı olmaksızın ekstra sahneler çekme yoluna başvurdu ve kendisi filmin geri kalanı üzerinde çalışırken, ünlü “Paris araba kazası” sahnesinin önemli bir kısmını çekmesi için yardımcı yönetmenine talimat verdi.

Sonunda yeniden çekimler, 8 milyon $’lık bir ekstra masrafa neden oldu. Bütçeye eklenen bu yük, Liman ile stüdyo arasındaki ilişkiyi olumsuz yönde etkiledi.

The Blues Brothers

The Blues Brothers

Filmin çekimlerine başlandıktan bir ay sonra, Universal şirketi yapım için ayrılan düşünülen bütçeyi kabul etmedi ve sonunda, 17.5 milyon $’lık bir bütçe belirledi. Yönetmen John Landis, yaptığı çekimlerin önemli bir kısmını iptal etmek durumunda kaldı, çünkü planladığı çekimlerle birlikte bütçe 30 milyon $’ı buluyordu.

Prodüksiyondaki kargaşanın büyük bir kısmının sebebi, uyuşturucu partilerine meraklı ünlü oyuncu John Belushi‘ydi. Belushi’nin, uyuşturucu kullanımı yüzünden sete sürekli geç kalması üzerine yönetmen Landis, Belushi’nin gizlediği uyuşturucu paketlerini ortadan kaldırdı. Bu durum yüzünden oldukça agresifleşen Belushi, yönetmeni yumrukladı.

- Reklam Alanı -

- Reklam Alanı -