Çekimleri Izdırap Olan 10 Film!

0

Miami Vice

Miami Vice

Yaşanan problemlerdeki suçun büyük bir ksımının Jamie Foxx‘a ait olduğu söylenilebilir. Söylenenlere göre; Ray filmindeki rolüyle Oscar kazanan Jamie Foxx, kendisini bir diva olarak görmeye başlamış. Daha fazla para için yaptığı pazarlıklar, başrol arkadaşı Colin Farrell ile arasında problemlere neden olan Jamie Foxx, ayrıca Universal şirketinden özel uçak da talep etmiş.

Bu sorunlara ek olarak; Katrina, Rita ve Wilma kasırgaları filmin çekimlerini bir hafta kadar geciktirdi ve bu gecikme milyonlarca dolara mal oldu. Yönetmen Michael Mann; beklenmedik senaryo değişiklikleri, ekibinin güvenli olmayan hava şartlarında çalışmasını beklemesi ve suçun kol gezdiği bölgelerde yerel çeteleri özel güvenlik olarak kiralaması gibi sebeplerden dolayı ciddi anlamda eleştirildi.

Days of Thunder

Days of Thunder

Filmin yapımcıları Don Simpson ve Jerry Bruckheimer, senarist Robert Towne ile birlikte, yönetmen Tony Scott ile yönetmenlik stili yüzünden sürekli olarak tartıştılar.

Kreatif alandaki bu çekişmeler, çekimlerin tamamlanmasını tam üç ay geciktirdi (Çekimler filmin gösterime girmesinden yalnızca bir ay önce bitti.).  Bu da bütçeyi neredeyse ikiye katladı ve bir süre, çalışanlara yalnızca sette oturmaları için ödeme yapıldı.

Ayrıca yapımcılar Simpson and Bruckheimer, bütçenin 400.000 $’lık kısmını yalnızca kendi özel istekleri için harcadılar. Bu durum, çekimin tamamlanma aşamasına doğru yönetmen Scott’ı oldukça rahatsız etti.

The Boondock Saints

The Boondock Saints

Miramax şirketi senarist Troy Duffy‘e senaryosu için 300.000 $ ödeyerek, 15 milyon $’lık bir bütçeyle filmi yönetmesine de izin verdi. Anlaşmayı daha da cazip bir hale getirmek için; Duffy’nin müzik grubuna filmin müziklerini yapma izni verilerek bir kayır anlaşması yapıldı. Bu da yeterli gelmezse Duffy’nin çalıştığı barı satın alıp onun işletmesi de teklif edildi.

Çekimler başlamadan önce, Duffy’nin egosu bazı problemlerin ortaya çıkmasına yol açtı. Kenneth Branagh’a (film için seçilen aktör adaylarından biri) sürekli küfürlü sözlerle hitap eden Duffy, neredeyse tüm yapım ekibini de kendine düşman etmeyi başarmış.

Duffy sonunda para kaynağı bulma konusunu, henüz yeni bir şirket olan Franchise Pictures ile tekrar halletti. Fakat Franchise Pictures, filmin çok büyük bir ksımını ağır çekimde kaydettiği için Duffy’i neredeyse kovacaktı. İlk yönetmenlik deneyimini yaşayan Duffy’in, bazı sahneleri düzgünce tamamlayabilmesi yapımcı şirkete beklenenden çok daha fazla paraya mal oldu.

- Reklam Alanı -

- Reklam Alanı -