Filmlerin En Kötü 20 Karakteri

0 4.852

Sinema filmlerinin unutulmaz en kötü karakterleri her zaman iyi karakterlerin önüne geçmiştir. Sinema filmlerinin kötü karakterleri özel güçleri ve duruşlarıyla öne çıkıyorlar. Sizler için sinemanın kötü karakterlerini listedik…

Filmlerin bir çok olmazsa olmazı vardır. Bunlardan biri filmin iyi karakteri bir diğeri ise tahmin edileceği gibi filmi izlenilebilir kılacak, heyecan ve aksiyon yaratacak kötü karakter.

Sinemanın Efsane Kötü Karakterleri

Filmlerde hep iyiler kazanırken unutulmayan karakterler genelde kötü karakterlerdir. Çünkü onlar filmlerin olmazsa olmazlarıdır. Güçleriyle duruşlarıyla kendilerini süper kahramanlardan daha çok sevdirseler de onları bekleyen son genelde hep aynı oluyor. Batman‘daki Joker karakteri gibi…

Sizler için sinemanın kötü karakterlerini listedik;

Darth Vader

Darth Vader

Film: Star Wars
Galaksiler arası bir zorba olan Darth Vader, Jedi Şövalyeleri’ni yok edip birleşik isyanı bastırarak, bütün evreni demir yumrukla yönetmeyi amaçlıyor. Star Wars serisinin 1977’deki ilk filminden beri sinemaseverlerin büyük öfkesini kazanan Darth Vader karakterine, İngiliz oyuncu David Prowse hayat verdi.

The Joker

The Joker

Film: Batman
Avustralyalı aktör Heath Ledger, Batman’in ezeli düşmanı Joker’i canlandırdığı rolle Oscar kazanmıştı. Ancak Jack Nicholson’ın palyaço prensi, 1989’daki Batman’da müthiş bir başarı yakaladı. İlginç bir karizmaya sahip ve cinayet düşkünü olan Joker, sonunda Bruce Wayne’in ailesini katledecek kadar gözü bir dönmüş bir hale geliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın