İzlemeye Değer Uzay Filmleri | Film Tavsiyesi

0 8.531

İzlemiş olduğumuz bilim-kurgu ya da uzay temalı filmlerin bir çoğunda NASA’nın katkılarının olduğu bilinen bir gerçek. Çalışmalarıyla filmlere ilham kaynağı olmuş en iyi uzay filmleri listesini bir araya getirdik. En iyi uzay filmleri.

Geçmişten günümüze izlediğimiz uzay temalı filmlerin bir çoğunda, 1958 yılında kurulan NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi)’nın katkıları bilinen bir gerçek. Gündelik yaşamın hemen her alanından etkilenen sinema dünyası da, NASA çalışmalarından ilham alarak izleyicilerle farklı hikayeleri buluşturdu. Bilim-kurgu ve uzayı konu alan filmlerin fikir ve senaryo süreçlerinde NASA çalışanlarının katkısı ile ortaya güzel işler çıktı. Biz de sizler için çalışmalarıyla filmlere ilham kaynağı olmuş uzayı en iyi şekilde anlatan filmleri bir araya getirdik.

The Martian – 2015

The Martian - 2015

Marslı
Beyaz perdeyede uzayı farklı bakış açılarıyla anlatan filmlerden biri yakın tarihte vizyona giren The Martian ile başlayalım. Ridley Scott’ın yönetmenliğini üstlendiği film Andy Weir tarafından yazılan aynı adlı romandan beyaz perdeye uyarlanıyor. Matt Damon’ın muhteşem performansıyla Oscar’a aday olduğu film, Mark Wathney adlı bir astronotun Mars’ta hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor. Wathney öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir ancak hayattadır ve kısıtlı imkanlarla NASA ile iletişim kurmaya çalışmaktadır. Bu filmde NASA’nın amacına ulaşmak adına her şeyi yapabilen bir kurum olarak gösterildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın