Da Vinci Şifresi’nin Devam Halkası Cehennem’den Türkçe Fragman

Dan Brown tarafından yazılan roman serisinden yeni halkası Inferno, ülkemizde Cehennem ismiyle vizyona girecek. İzleyiciyle buluşmasına üç ay gibi bir süre olan filmin Türkçe altyazılı 2. fragmanı yayınlandı.

2006 yılında vizyona giren Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code) ile başlayan Melekler ve Şeytanlar (Angels & Demons) ile devam eden roman uyarlamasının son halkası Cehennem (Inferno) de beyaz perde uyarlamasına kavuştu. Dan Brown‘un yazmış olduğu roman serisinden uyarlanan filmlerin son halkası olan Cehennem‘den 2. Türkçe altyazılı fragman Sony Filmleri Türkiye tarafından yayınlandı.

Cehennem Filminin Bir Bölümü İstanbul’da Çekildi

Oyuncu kadrosu ile dikkat çeken filmin yönetmen koltuğunda A Beautiful Mind (Akıl Oyunları), Cinderella Man ve son olarak In the Hearth of the Sea (Denizin Kalbinde) gibi filmlere imza atan Ron Howard oturuyor. The Da Vinci Code, Angels & Demons filmlerinde efsaneleşen karakter Robert Langdon‘ı canlandıran Tom Hanks yeniden başrolü üstleniyor. Filmde Felicity Jones doktor Sienna Brooks, Sidse Babett Knudsen doktor Elizabeth Sinskey, Omar Sy Christoph Burder ve Irrfan Khan ise Harry Simis karakterini canlandırıyor. Kötü karakter Bertrand Zobrist’e ise Lone Survivor (Son Kalan) filmiyle karşımıza çıkan Ben Foster hayat veriyor.

cehennem filmi
Photo by Jonathan Prime – © 2016 CTMG, Inc. All Rights Reserved. **ALL IMAGES ARE PROPERTY OF SONY PICTURES ENTERTAINMENT INC. FOR PROMOTIONAL USE ONLY.

Cehennem Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Bu kez daha fazla aksiyonun içerisine çekilen Tom Hanks’i izleyeceğimiz Cehennem filmi, 14 Ekim 2016 tarihinde vizyona girecek. Filmin konusu ise şu şekilde:

Robert Langdon, Venedik’te bir hastanede geçici hafıza kaybına uğramış bir şekilde uyanır. Eşyaları arasında da tarihi bir nesne çıkmıştır ancak onun bu nesne hakkında hiçbir fikri yoktur. Bu sırada bir suikastçi Langdon’ı takip etmiştir. Langdon, doktoru Sienna Brooks ile kaçmak zorundadır. Yolculuk süresince çözülmeyen kodları çözmek zorunda kalan ikili zorlu bir maceranın içerisinde girer.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın