Tom Hanks’in Başrolde Olduğu Sully’den İlk Fragman

0 1.438

Sinemanın iki önemli ismi Clint Eastwood ve Tom Hanks’i bir araya getiren yaşanmış gerçek hikaye Sully’den ilk fragman görücüye çıktı. Hudson Mucizesi olarak da bilinen olayı anlatan filmin fragmanını izle.

Günümüze kadar 60’tan fazla filmde boy göstermiş ve 30’u geçkin film yönetmiş olan dört Oscar ödüllü aktör ve yönetmen Clint Eastwood, kariyerinin önemli yapımlarından birine imza attı. Eastwood’un Warner Bros. Pictures ile çektiği Sully‘den ilk fragman sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. En son 2012 yılında Hayatımın Atışı (Trouble with the Curve) filminde rol alan Eastwood, aktif oyunculuğuna ara vermiş daha çok kamera arkasında yer almayı tercih etmiş gibi görünüyor.

Sully Filmi 2016

Dünyaca Ünlü Pilot Chesley Sullenberger’ın Hayatı: Sully

Halk arasında Hodson Mucizesi olarak da anılan büyük olay, 15 Ocak 2009 senesinde Amerikan Havayollarına ait 1549 sefer sayılı, New York – North Carolina arasında seyreden Chesley Sullenberger’ın pilotluğundaki uçağın inanılmaz kurtuluşuna dayanıyor. Kuş sürüsünün motorlarına zarar vermesi nedeniyle mecburi iniş yapmak zorunda kalan kaptan pilot Sullenberger ve yardımcı pilot Jeffrey Skiles uçakta yer alan 155 kişiyi olası kazadan kurtarır. Hightest Duty: My Search for What Really Matters isimli kitaba sığdırılan kahramanlık hikayesi, Todd Komarnicki tarafından kaleme alınarak beyaz perdeye adapte ediliyor.

Sully Filmi 2016

Tom Hanks ve Aaron Eckhart Sully Filminin Başrolünde

Son yıllarda Kaptan Phillips (Captain Phillips), Mr. Banks (Saving Mr. Banks), Casuslar Köprüsü (Bridge of Spies), Kral İçin Hologram (A Hologram for the King) gibi yapımlarda boy gösteren beyaz perdenin yaşlı kurdu Tom Hanks, halk tarafından kahraman ilan edilen Kaptan Chesley Sullenberger‘ı canlandırıyor. Ona yardımcı pilot Jeffrey Skiles rolünde ise aksiyon yapımlarının aranan yüzü olan Aaron Eckhart eşlik ediyor.  Sully’nin eşi rolünde Laura Linney yer alırken oyuncular arasında Anna Gunn, Sam Huntington, Autumm Reeser gibi isimler yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın