Jennifer Lawrence ve Chris Pratt’li Uzay Yolcuları’ndan Türkçe Fragman

0 312

Sinemanın iki önemli oyuncusu Chris Pratt ve Jennifer Lawrence’ı bir araya getiren bilim-kurgu filmi Passengers ilk Türkçe altyazılı fragmanıyla karşınızda.

En İyi Uyarlama Senaryo kategorisinde Oscar kazanan The Imitation Game (Enigma) filminin yönetmen koltuğunda oturan Morten Tyldum bir yıllık aranın ardından bilim-kurgu filmi Passengers ile yeniden yönetmen koltuğunda. Bu yılın sonlarına doğru gösterime girmesi planlanan film zaman ayarlı uykusundan uyanan iki uzay yolcusunun hikayesini anlatırken senaryo Jon Spaihts‘in kaleminden çıkıyor.

Jennifer Lawrence ve Chris Pratt Passengers Filminde Başrolde!

Bir yanda Umut Işığım filmiyle Oscar’a uzanan ve son yıllarda Açlık Oyunları (The Hunger Games) serisi, American Hustle, X-Men: Apocalypse gibi yapımlarda boy gösteren Jennifer Lawrence. Diğer yanda Galaksinin Koruyucuları ile Jurassic World’de adından söz ettiren son olarak yeniden çevrim proje Muhteşem Yedili (The Magnificent Seven) filminde başrol oynayan Chris Pratt… Sinemanın iki genç önemli oyuncusunu bir araya getiren filmde; Laurence Fishburne, Michael Sheen ve Aurora Perrineau gibi isimler de yer alıyor.

Uzay Yolcuları / Passengers

Uzay Yolcuları Filminin Konusu

Yönetmen Morten Tyldum’un epik olmasının yanı sıra oldukça samimi bir hikayeye sahip olduğu ve izleyicilere gerçekten mutlu olmanın nasıl bir his olduğuna dair sorular sorduracağını savunan Passengers filmi; 120 senelik uzaklıktaki uzay yolculuğu için dondurulan gemi mürettebatından Jim ve Aurora’nın zamanından öncesinde uyanmasına odaklanıyor.

Binlerce yolcuyu 120 yıl uzaklıktaki “Homestand Kolonisine” taşımayı amaçlayan Starship Avalon gemisinde bir arıza meydana gelir. Uyku bölümünde çıkan sorun nedeniyle Aurora Dunn (Jennifer Larence) ve Jim Preston (Chris Pratt)’ın 90 yıl önce uyanmalarına neden olur. Önlerince uzun yıllar olan Preston ile Dunn arasında bir ilişki başlar ve bu sırada uzay gemisinde sorunlar daha da artmaya başlar.

Uzay Yolcuları / Passengers
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın