2016 Senesinin En İyi Filmleri Seçildi | Sight & Sound

0 9.031

O.J.: Made in America

oj-made-in-america

Eleştirmenlerin tanımlamasına göre Amerika tarihinde ırkçılığı konu alan en kapsamlı belgesel olan film O.J. Simpson’ı konu alıyor.

Hell or High Water

hell-or-high-water

Senaryosu Sicario filminin senaristi Taylor Sheridan tarafından yazılan David McKenzie imzalı suç gerilim filmi, aile çiftliğinin ellerinden gitmemesi için banka soyan iki kardeşin öyküsünü beyaz perdeye taşıyor. Filmde Chris Pine, Ben Foster ve Jeff Bridges başrolde yer alıyor.

Evolution

evolution filmi

Lucile Hadzihalilovic yönetmenliğinde çekilen sinematogrofisiyle dikkat çeken film, anne ve oğul ilişkisi üzerinden gelişim çağındaki bir Nicolas’ın yaşadıklarına odaklanıyor. Filmde Max Brebant, Julie-Marie Parmentier ve Roxane Duran gibi isimler yer alıyor.

Everybody Wants Some!!

everybody-wants-some

Richard Linklater’ın senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu film, bir üniversitenin beyzbol takımının özgürlüklerini keşfetmesi ve yetişkinliğe giden yolda yaşadıklarını anlatıyor. Filmde Will Brittain, Zoey Deutch, Ryan Anthony Guzman, Tyler Hoechlin, Blake Jenner, Glen Powell ve Wyatt Russell yer alıyor.

Embrace of the Serpent

embrace-of-the-serpent

Ciro Guerra’nın yönetmen koltuğunda oturduğu yapım, Karamakate’nin yarım asıra yakın onun topraklarında yetişen kutsal bir şifa bitkisini arayan iki bilim insanının hikayesine odaklanıyor. Filmde Nilbio Torres, Jan Bijvoet, Antonio Bolivar, Brionne Davis gibi isimler yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın